Pts. Eyl 27th, 2021

anka

 

Ankara’da Barış Demokrasi ve Kardeşlik Mitingi’nde yüze yakın insanın katledilmesine bir tepki de Eğitim Sen Malatya şubesinden geldi.

Eğitim Sen Malatya Şubesinden Malatya merkez Postanesinin önüne kadar yürüyen kalabalık grup, burada on dakikalık oturma eylemiyle katliamı kınadı.

 

Ankara’da meydana gelen patlama sonrası Eğitim-Sen Malatya Şubesi önünde toplanan kalabalık, ellerindeki ‘Savaşa inat, barış hemen şimdi’ pankartlarıyla Malatya merkez Postanesine kadar yürüdü.

Ankara’da meydana gelen bombalı saldırıyla ilgili KESK ve Eğitim-Sen Malatya Şubesi tarafından PTT önünde on dakikalık oturma eylemi yapıldı.

 

Barış Mitingi’ni kana bulayanlar lanetlendi. Burada bir basın açıklaması sunan Eğitim Sen Malatya Şube Sekreteri Özlem Şaş, şunları dile getirdi:

 

“DİSK, KESK, TTB ve TMMOB’nin çağrısıyla Ankara’da düzenlenen barış mitingi öncesinde kalabalık içinde peş peşe patlatılan bombalar sonucunda onlarca kişi hayatını kaybetmiş, yüzlerce arkadaşımız yaralanmıştır. Barış talebinden rahatsız olan malum güçler yine harekete geçmiş, tek hedefi barış taleplerini haykırmak olan on binlerce insanın içinde bomba patlatarak savaş ve kandan beslendiklerini bir kez daha göstermişlerdir.

 

Ankara

Türkiye’nin dört bir yanından gelerek iktidarın savaş politikalarına karşı, “Savaşa İnat, Barış Hemen Şimdi!” diyerek barış talebiyle başlayan yürüyüş sırasında peş peşe iki bomba patlatılmıştır. Patlamanın hemen ardından polisin gaz bombalı saldırısı nedeniyle yaralılara zamanında müdahale edilememiştir. Polisin bu tutumu, katliamı gerçekleştirenlerin amacına ulaşmasına güvenlik güçlerince nasıl göz yumulduğunu açıkça göstermektedir.

 

 

Bugün Ankara’da yaşanan vahşi katliamın sorumlularını uzaklarda aramaya gerek yoktur. 7 Haziran seçimleri sonrasında kışkırtıcı ve saldırgan politikalarını sürdüren, her ağızlarını açtıklarında akan kan ve ölümler üzerinden siyaset yaparak “oy avcılığı” yapanlar, katliamın asıl sorumlularıdır.

 

 

Ankara’da yaşanan saldırı, emekçilerin barış, demokrasi ve özgürlük taleplerini hedef almıştır. Kendi siyasi ikballeri için yıllardır şiddet ve nefret dilini kullananlar, bugün Türkiye’nin katliamlar tarihine yeni bir katliam daha eklenmesine neden olmuştur.

 

 

KESK, olarak her fırsatta savaş çığırtkanlığı yapanlara karşı, “İnadına barış” diyen barış savunucularını göz göre göre katledenleri ve bu katliamın gerçekleşmesine neden olanları lanetliyoruz. Hepimizin başı sağ olsun! “

 

 

 

 

107

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir