Cts. Tem 24th, 2021

ANKARADA"Kİ PATLAMADA ÖLENLER MALATYA"DA ANILDI (ERDAL AKBUĞA/MALATYA-İHA)

 

Ankara’da, 10 Ekim 2015’te meydana gelen bombalı terör saldırısında hayatını kaybedenler, katliamın ikinci ayında anıldı. Malatya Gar’ı önünde yapılan açıklamada terör saldırısı bir kez daha kınandı.

KESK Dönem Sözcüsü Ali Rıza Deprem, yaptığı basın açıklamasında Ankara katliamında ölenleri andı.

Deprem açıklamasında: “Türk’üyle Kürt’üyle, Alevi’siyle Sünni’siyle, kadınıyla erkeğiyle, genciyle yaşlısıyla on binlerin buluştuğu, kucaklaştığı; aynı halaya aynı horona durduğu esnada yaşamlarımızı değiştiren katliam gerçekleşti. Barış bombalandı.

Patlamadan sonra, az sayıda ambulans olay yerine ancak 44 dakikada gelmiş ve bu yüzden yaralıların büyük çoğunluğu özel araçlarla hastanelere taşınmıştır. Katliamın gerçekleştiği ana kadar bize bu miting öncesi gösterilen ve alışık olmadığımız sorun çözücü polis davranışı gitmiş, karşımıza yaralılara yardım etmeye çalışan TTB, SES üyelerine ve vatandaşlara biber gazıyla müdahale eden bir kolluk gücü ortaya çıkmıştır.

Yaralıların durumunu hiçe sayan bu müdahale açıkça bir insanlık suçudur. Buna rağmen müdahalede bulunan güvenlik güçleri hakkında, hâlâ hukuki bir işlem yapılmaması, soruşturmanın nasıl bir ciddiyetle yapıldığının da göstergesidir.” dedi.

86

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir