Çar. Eyl 22nd, 2021

Ankara Malatyalılar Derneği, Malatya basınıyla buluştu

Sultan KILIÇ

 

Ankara Malatyalılar Derneği Başkanı Battal Yıldız: "Karadenizlilerin Ankara'daki lobi etkinliğini, biz de Malatyalılar lobisi olarak gerçekleştireceğiz." dedi.

 

Malatya Avşar Otel'de basın mensupları ile bir araya gelen Ankara Malatyalılar Derneği Başkanı Battal Yıldız, dernek faaliyetleri, projeleri ve amaçları hakkında bilgi aktardı.

 

Ankara Malatyalılar Derneği Başkan Yardımcısı Asım Aydoğdu’nun dernek yönetim kurulu üyelerini tanıtması ve açış konuşmasıyla başlayan basın açıklamasına; Ankara Malatyalılar Derneği Başkanı Battal Yıldız, Başkan Yardımcıları Asım Aydoğdu ve Süleyman Bilgili, Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Ali Bal ve Mahmut Aslan; Basın Danışmanı Cengiz Özer ile bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

 

Ankara Malatyalılar Derneği Başkanı Battal Yıldız, Ankara'da yirmi bir Malatyalı derneğin bir araya gelmesi ile oluşturulan derneklerinin genel kurulunda, işlerinin yoğunluğu nedeniyle başkanlıktan çekilerek başkan yardımcısı olarak hizmete devam eden Yakup Demir'e teşekkür etti.

 

Ankara Malatyalılar Derneği olarak Malatya Eğitim Vakfı (MEV) kanalıyla öğrencilere burs verdiklerini söyleyen Başkan Battal Yıldız: "Karadenizlilerin Ankara'daki lobi etkinliğini, biz de Malatyalılar lobisi olarak gerçekleştireceğiz. Siyasiler bağlamında ve hemşehri ilişkileri bağlamında Malatya Ankara arasındaki ilişkilerimizi daha yoğun ve sıcak bir şekilde sürdürmeyi amaçlıyoruz." diyerek, Ankara'da Malatya milletvekilleri ve bürokratlarla ile proje bazında değil de ihtiyaç bazında güç birliği içerisinde olduklarını vurguladı.

Malatya’da on yıllarca her siyasi düşünceden, her dini inançtan insanın barış ve dayanışma içerisinde yaşadığını söyleyen Yıldız, derneğimizde de her türlü siyasi görüşten, farklı inançtan hemşehrimiz var, bundan sonra da olacaktır. Ayrışmaya hiç birimizin niyeti ve müsaadesi olmayacaktır, dedi.

sultankilic44@hotmail.com

116

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir