Çar. Eyl 22nd, 2021

 

IMG_0023

AĞBABA; “CHP’Yİ TAKLİT ETMEYE BAŞLADILAR”

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba “Asgari ücreti bin 500 lira yapacağız’ dedik. ‘Emeklilere bayramlarda 2 maaş ikramiye vereceğiz’ dedik. ‘Kaynak nerede ?’ diye sordular. Şimdi de aynı vaatlerle karşınızdayız. Ama artık ‘kaynak nerede?’ diye soramıyorlar. Çünkü herkes CHP’yi taklit etmeye başladı.” dedi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Akçadağ Sahilköy ile Doğanşehir Soğukpınar, Hudut, Savaklı, Sürgü, Reşadiye, Güzelköy ve Erkenek’i ziyaret ederek mahalle sakinleriyle bir araya geldi.

 

“DAVUTOĞLU BİZİM VAATLERİMİZİ SÖYLÜYOR”

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “7 Haziran seçimlerinden önce ‘Yaşanacak bir Türkiye’ diye seçim bildirgesi hazırlayıp, kamuoyuna açıkladık. Üreticilerle, emeklilerle, gençlerle, işsizlerle ilgili vaatlerde bulunduk. Projelerimizi açıkladık. ‘Asgari ücreti Bin 500 lira yapacağız’ dedik. ‘Emeklilere bayramlarda 2 maaş ikramiye vereceğiz’ dedik. Kaynak nerede diye sordular. Şimdi de aynı vaatlerle karşınızdayız. Ama artık ‘kaynak nerede?’ diye soramıyorlar. Çünkü herkes CHP’yi taklit etmeye başladı. Davutoğlu bizim vaatlerimizi söylüyor. Bu seçim döneminde de CHP’nin vaatleri konuşuluyor. Artık herkes biliyor ki, 1 Kasım seçimlerinde iktidarın ana gövdesini CHP oluşturacak. Bu bölgede herkesin elektrik borcu var. Su vermezseniz ağacım kuruyacak diyorlar.’ Elektrik faizlerini sileceğiz’ diyoruz. Devlet zenginlerin borcunu sileceği zaman kimseye sormuyor. Ama üreticinin borçlarını silelim dediğimizde nerede kaynak diyorlar. Kaynak erken seçime giderken milyonlarca lira harcanacak.” şeklinde konuştu.

IMG_0078

“ÖNCE TÜRKİYE DİYORUZ”

 

“Biz önce Türkiye diyoruz. Bu nedenle AKP’yle koalisyona oturduk.” Diyen Ağbaba, “35 saat görüşme oldu. Davutoğlu, AKP’liler ve AKP’nin tabanı bu koalisyonu istiyordu. Ama Cumhurbaşkanı, ‘Davutoğlu’na eğer koalisyon kurarsanız intihar edersiniz’ deyince koalisyon kurulamadı. Bize 3 aylık seçim hükümeti teklif edildi. Bizde bunu kabul etmedik. Biz 4 yıllık Türkiye’nin 5 temel meselesini çözecek bir koalisyon hedefledik. ‘14 temel ilkemiz var.’ dedik. Türkiye’nin sorunlarını çözmek için mücadele ettik. AKP koalisyona yanaşmadı. Cumhurbaşkanı da ‘Beştepe’nin yolunu bilmeyenlere görev vermem’ dedi. Yasalara aykırı bir şekilde görev verilmedi. Türkiye’nin bu kadar sorun varken, Türkiye’nin dört bir yanına ateşler düşerken seçimlere gidiyoruz.1 Kasımda oyumuz artacak.” ifadelerini kullandı.

 

“BELDENİZİ KAPATANLARA OY VERDİNİZ”

 

“Malatya’nın 6 milletvekili var. Dertlerinizi sorunlarınızı gündeme benden başka getiren olmadı.” diyen Ağbaba, “Erkenek’in, Doğanşehir’in hep yanında oldum. Belediyeniz kapatıldı. Memnun olan yok. Ama kapatanlara oy verdiniz. Beldesi kapanan yerler büyük sorun yaşıyor. CHP İktidarında kapanan beldeleri tekrar açacağız. 4 yıl Malatyalıların sesi oldum. Biz bu dertleriniz sorunlarınızı çözeceğiz. AKP’ye, MHP’ye oy verenlerin de sesi oldu. Elmanızı da, tünelinizi de, yolunuzu da söyledim. 4 yıl sonra gelip sizden oy istiyorum.” dedi.

 IMG_0128

“ VELİ AĞBABA İÇİN İSTEMİYORUM”

 

7 Haziran seçimleri öncesinde söylediklerinin tamamının gerçekleştiğini kaydeden Ağbaba “2011 de CHP’ye oy verip, 2015’de vermeyi düşünmeyenlere HDP’nin baraj problemi olmadığını, % 13-14 oy alacağını söyledim. Ama anlatamadık. HDP’nin yine baraj sorunu yok. Hatta daha fazla oy alacağa benziyor. HDP’ye oy verenler bizim arkadaşlarımız. Bizim bayrağımızı sallayan arkadaşlarımız. HDP’nin bizden aldığı 25 bin oy bizim ikinci milletvekili çıkarmamızı sağlayacaktı. 4 yıldır sizin kalbinizdekini, beyninizdekini Mecliste konuştuk mu? Yüreğinizi soğuttuk mu? Bu seçimlerde CHP’den giden oyların geri gelmesi gerekiyor. Bunu Veli Ağbaba için istemiyorum. Bunu sizin için, demokrasi için istiyorum. Geçen seçimlerde kime oy verdiyseniz verdiniz. Allah işinizi rast getirsin. Ama bu seçimlerde CHP dışında AKP’yi yenecek başka parti yok CHP, ne kadar güçlü olursa siz de o kadar güçlü olursunuz.” ifadelerini kullandı.

144

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir