Sal. Eyl 28th, 2021

 

"Oy'uma Sahip Çıkıyorum"

Almanya'da yaşayan Türk Halk Müziği Sanatçısı Alev Özdemir, seçime sayılı günler kala Türkiye'ye, memleketi Malatya'ya oy kullanmak üzere geldi.

Her bireyin seçme hakkı ve oy kullanma konusunda duyarlı olması gerektiğini vurgulayan Sanatçı Alev Özdemir, duyarlılığı ile dikkat çekti.

Duyarlılığını ise: " Türkiye'ye sanatçı kimliğimle değil, bir birey olarak geldim. Ülkemi çok seviyorum ve ülkem insanları adına yapılan birçok haksızlıktan rahatsız olduğum için ben de bir bireyim ve oyumu kullanıyorum diyerek geldim. Adaletsizliğe, haksızlığa dur demek adına, özgürlük ve barışın olduğu, yaşanabilecek bir ülke temennisiyle geldim. Hep birlikte güzel bir gelecek, güzel yarınlar kurabilmek için bu maratonda bireysel hakkımı kullanmaya geldim. Siyasi fikri her ne olursa olsun, herkes oyuna sahip çıkması ve mantıkla sandığa gitmesi gerektiğini düşünüyorum." sözleriyle ifade etti.

Birçok sivil toplum kuruluşu ve Avrupa’da yaşayan sanatçıların takdirini kazanan THM Sanatçısı Alev Özdemir, 7 Haziran 2015 seçimleri için annesi Zehra Özdemir ile birlikte oy kullanmak üzere gelişiyle, duyarlılığı yansıtan güzel bir motif oluşturduğunu belirtti.

Avrupa'da birçok televizyon kanalında çeşitli projelere imza atan Özdemir, Türkiye'de seçim propagandalarını da değerlendirdi.

"Avrupa ile kıyaslandığımda çok şaşırıyorum. Orda bu tarz seçim arabaları, insanları rahatsız eden yüksek sesli müzikler, çevre kirliliğine yol açan afiş, pankart vs. materyaller hiç yok." ifadeleri ile çevreye karşı duyarlı olduğunu ifade etti.

115

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir