Çar. Ara 1st, 2021

IMG_5088

 

Malatya’da geleneksel hale gelen 4.deniz kitapevleri kitap festivalinin 8.gününde izdiham yaşandı.8.gün konukları Ali Kırca, Haydar Ergülen ve Yılmaz Odabaşı idi.

 

 

 

Malatya ya ilk defa gelen Ali Kırca, kendisinin yıllarca Malatyalı olarak bilindiğini ve bundan gurur duyduğunu ifade etti. Yıllarca televizyon dünyasında siyaset meydanı programı ile evlerimize konuk olan Ali Kırca, karşılaştığı yoğun ilgi karşısında şaşkınlığını gizleyemedi. Kendisinin bundan sonra kitap yazma noktasına ağırlık vereceğini paylaştı. Ve böyle güzel bir organizasyonun Malatya’ya yakıştığını iletti.

 

kalabalık

 

 

4.Deniz Kitabevleri kitap festivalinin bir diğer konuğu Yılmaz Odabaşı ise ikinci kez doğdum şehir Malatya diye gelenleri şaşırttı. Geçmiş yıllarda Malatya’nın Doğanşehir ilçesinde ağır bir trafik kazası geçirdiğini yoğun bir tedavi süreci ardından gözlerini açtığını ileten Odabaşı,  ikinci kez doğduğum şehir Malatya’yı, Malatya temalı bir şiirle selamladı.

 

 

 

 

IMG_5093

 

 

Fahri Malatyalı olarak Malatyalılarca çok sevilen Sinan Yağmur  ise Malatya’nın emeğin ve ekmeğin alın teri ile yoğrulduğu bir şehir olduğunu her geçen gün büyüyen Deniz Kitabevleri kitap festivalinin birçok büyükşehirleri bile kıskandıracak bir organizasyona imza attığını ve bu organizasyonda yer almaktan mutlu olduğunu söyledi.

 

 

 

İmzanın yoğun bir katılımla sürdüğü ve sokaklara taşan imza gününde Malatyalı okuyucuların yoğun ilgisi gözlenirken hem yazar hem de okurların bu durumdan mutlu oldukları izlenimi insanların yüzlerindeki tebessümlere yansıdığı gözlendi.

 

 

 

 

4.Deniz Kitabevleri kitap festivali koordinatörü ve yönetim kurulu başkanı Mesut Özdemir ise katılım sağlayan Malatya halkına ve tüm yazarlara sonsuz teşekkürlerini sundu.

 

 

173

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir