Sal. Eyl 21st, 2021

 

Haber: Hakan Yağız Bozdemir

 

Sanatçı Alev Özdemir 30 Yıllık Hasretin Türküsünü Yazdı

 

Alev Özdemir, 30 yıl aradan sonra Malatya'ya ilk kez gelen eşi Deniz Dengler'i havaalanında davul zurna ile karşıladı

Almanya ve Avrupa da beğenilerek dinlenen ve çok geniş kitlelere sesini duyuran Türk Halk Müziği sanatçısı, program sunucusu Alev Özdemir farklı bir davranışla gündeme geldi.

Almanya'nın ilk Türk Bayan Moderatörü ve Program Sunucusu, Sanatçı Alev Özdemir, kısa bir süre önce Almanya'da yaşayan Malatya Kürecikli İşadamı Deniz Dengler ile dünya evine girdi.

Yaklaşık 25 yıldır Almanya'da yaşayan gurbetçi sanatçı Alev Özdemir, kısa bir süre önce ziyaret ve iş amaçlı Malatya'ya geldi.

Alev Özdemir ile hayatını birleştiren işadamı Deniz Dengler'in hayatı Almanya da geçti ve hâlâ Almanya'da yaşamaya devam ediyor.

Türkiye’de olmayan barış ve özgürlük özlemi

 

 Türkiye'de barış ve özgürlüğün olmadığını, insanların düşüncelerini rahat bir şekilde ifade edemediği için Malatya'ya gelmek istemediğini, yıllarca bu ümit içerisinde Almanya'da özgür bir şekilde yaşamını sürdürdüğünü ifade eden Deniz Dengler, 30 yıl aradan sonra ilk kez memleketi Malatya'ya geldi.

Türkiye'de 30 yıl öncesine göre birçok şeyin değiştiğini ve güzel şeyler olacağına, insanların özgür yaşamlarına dair hâlâ umudunun olduğunu ifade eden işadamı Dengler, eşi Alev Özdemir'in iknası ve eşine olan büyük aşkından dolayı Malatya'ya geldiğini söyledi.

 

Verilen sözler tutuldu

Yönetmen Hakan Yağız Bozdemir'in hazırlayıp sunduğu ‘ Her Şey Annem İçin’ programına konuk olan THM Sanatçısı Alev Özdemir, canlı yayında "eğer eşim Türkiye'ye gelirse onu havaalanında davul zurnayla karşılayacağım" diyerek söz vermişti. Canlı yayına bağlanan Dengler, canlı yayında Malatya'ya geleceğinin sözünü vermişti ve sözünü tuttu.

30 yıl aradan sonra Malatya'ya gelen Deniz Dengler'i eşi Alev Özdemir, Gazeteci Hatice Serap Karlıdağ ve Alev Özdemir'in yakınları havaalanında davul zurna ile karşıladılar.

Havaalanında bulunan diğer yolcuların şaşkınlıkla izlediği manzara karşısında Deniz Dengler de şaşkınlığını ve mutluluğunu gizleyemedi.

Davul zurna, çiftetelli ve halayla karşılanan Deniz Dengler mutluluğunu ifade etti.

Havaalanındaki karşılamanın ardından Malatya şehir merkezini gezen çiçeği burnunda evli çiftler, şehrin çeşitli yerlerinde hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Yaklaşık 10 gün Malatya'nın çeşitli yerlerini, akrabalarını ve ilçelerini ziyaret edeceklerini ifade eden çift, ay sonunda Almanya'ya dönüş yapacaklarını belirttiler.

279

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir