Cts. Eyl 25th, 2021

 

 

 

Elektrik kaçak bedelinin vatandaştan tahsil edilmesinin haksız bir işlem olduğuna karar verilmesi üzerine son on yıllık ödenen miktarın elektrik abonelerine geri ödeneceği duyurulmuştu. Vatandaş, haksız kesintilerini özel elektrik dağıtım şirketlerinden alamamışken dolandırıcılar kolları sıvadı. Vatandaşı bu vesileyle bu kez de dolandırıcılar soymaya girişti.

Dolandırıcıların vatandaşa musallat olduğu haberini alan elektrik dağıtım şirketlerinden biri olan Fırat Elektrik Perakende Satış A. Ş.’ yazılı basın açıklamasıyla kamuoyunu uyardı. İşte vatandaşa uyarı niteliğindeki o basın açıklaması:

FIRAT ELEKTRİK PERAKENDE SATIŞ A.Ş.’ DEN DUYURU

 

“Son günlerde şirketimize ulaşan ihbarlar nedeniyle aşağıda belirtilen hususta müşterilerimizin ve kamuoyunun bilgilendirmesine ihtiyaç duyulmuştur:

 

Müşterilerimizin 0850 XXX XX XX benzeri numaralardan aranarak  “Aksa Elektrikten alacağınız var, kredi kartı numaranızı ve şifrenizi vermeniz durumunda ilgili tutar hesabınıza aktarılacaktır.”  şeklinde birtakım gerçek dışı beyanatlarda bulunulduğuna dair ihbar ve şikâyetler yoğun olarak şirketimize iletilmektedir. Müşterilerimizin bu tarz aramalara itibar etmemesi, kimlik bilgileri ve kredi kartı gibi önemli ve kişisel hiçbir bilgisini paylaşmaması gerekmektedir.

 

Şirketimize ait böyle bir telefon numarası bulunmamakta olup, bu tarz bilgi içeren telefon araması veya SMS ile bilgilendirme de yapılmamaktadır. Herhangi bir dolandırıcılık hadisesine maruz kalınmaması açısından kamuoyu ve tüm müşterilerimizin dikkatine sunulur.

 

 

FIRAT EPSAŞ

 

KURUMSAL İLETİŞİM YÖNETİCİLİĞİ”

150

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir