Pts. Eki 18th, 2021

IMG_5534

“SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİ NEREDE?”
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, “Bölge İdare Mahkemesi’nin Gaziantep’e bağlanmasını eleştirerek, bizim dışımızda kimsenin sesi çıkmıyor. Bu sivil toplum örgütleri nerede?” diye sordu.

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Hekimhan ilçe merkezini ziyaret ederek, 1 Kasım seçimlerinde verdikleri destekten dolayı Hekimhanlılara teşekkür etti.

 

IŞİD GÜÇLÜYSE SEBEBİ AKP’DİR

 

Ağbaba, 1 Kasım seçimleriyle ilgili yaptığı değerlendirmede “Üst üste iki seçim yaşadık. 7 Haziran seçim sonuçları Cumhurbaşkanı tarafından kabul edilmedi. Türkiye kan gölüne çevrildi.1 Kasım’da yeni bir seçim yapıldı. Seçime giderken Türkiye çok acı şeyler yaşadı. Cumhuriyet Tarihinin en büyük katliamını yaşadı. IŞİD’in canlı bombalarıyla 102 kişi katledildi. IŞİD bu kadar güçlüyse AKP’nin Ortadoğu politikasının sonucudur. IŞİD’in bugün Türkiye’de korku salmasının sebebi AKP’nin politikalarıdır.” dedi.

IMG_5512

ATATÜRK’E HAKARET EDENLER BİLSİN Kİ

 

“AKP tek başına iktidar oldu. Ama hiç kimse korkuya, yılgınlığa kapılmasın. CHP olduğu sürece, AKP’nin Türkiye’nin kazanımlarını geriye döndürmeye yönelik çabaları boşa çıkacaktır.” Şeklinde konuşan Ağbaba, “Bu coğrafyayı gördüğümüzde Cumhuriyetin ve Mustafa Kemal Atatürk’ün değerini daha iyi anlıyoruz. Birileri ona küfretse de birileri ölüm yıldönümünde ona hakaret etse de Türkiye’nin ezici çoğunluğu Atatürk’ün değerlerine ilkelerine bağlı olduğunu biliyoruz.

Cumhurbaşkanının, uçağına aldığı gazetecilerden bazıları her 10 Kasımda Atatürk’e hakaret ediyor. Onlara söylememiz gereken bir şey var, seni uçağına alan insan Cumhurbaşkanı olabilmişse, Konya’nın bir köyünde doğan bir kişi Başbakan olabilmişse bu Mustafa Kemal Atatürk’ün getirmiş olduğu demokrasi sayesindedir. Bu anlayış demokrasiye karşı. Sadece kendine özgürlük tanıyor. Bundan sonra daha fazla baskıyla karşılaşabiliriz. Ama biz her türlü haksızlıkla mücadele edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

 

ONLAR NE İŞ YAPIYOR BİLMİYORUM

 

Seçimlerde aldıkları sonucu hak etmediklerini ama halkın kararına saygı duyduklarını ifade eden CHP Milletvekili Veli Ağbaba konuşmasını şu şekilde sürdürdü; “Malatya’nın her türlü sorununu 4 yıl boyunca mecliste gündeme getirdim. AKP, Malatya’da oylarını artırdı. Seçimlerin hemen ardından Malatya yine bir kayıp yaşadı. Bölge adliye mahkemesi Malatya’ya kurulacaktı, ondan vazgeçildi. Malatya’daki Bölge İdare Mahkemesinin de başka bir ile bağlanacağı açıklandı.

Malatya adliyesi de kapatılsın, Sivas’a bağlansın. Elindeki bölge idare mahkemesini başka bir ile bağlıyorsun, Malatya’da bizim dışımızda kimsenin sesi çıkmıyor. AKP milletvekillerinin gıkı çıkmıyor. Çünkü onlardan bir ikisi bana hakaret etmekle uğraşıyor. Sivil toplum örgütlerinden çıt çıkmıyor. Onlar ne işe yarıyor bilmiyorum.

Adliyeler kapatıldı, meteoroloji gitti, bölge müdürlükleri gitti. Kimseden ses çıkmıyor. Zaten ‘Malatyalılar kuzu kuzu oy veriyor’ diyorlardır. Elinizi vicdanınıza koyun. Bir tane milletvekilinin sesi çıkıyor mu? Bizim dışımızda muhalefet eden bir kurum da kalmadı.”

158

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir