Çar. Eki 21st, 2020

 

 

Malatya ili Akçadağ ilçesi Bahri Mahallesinde 08 Mart 2020 tarihinde (2) Adet büyükbaş hayvanın çalındığı hayvan hırsızlığı olayı meydana gelmiştir.

 

Malatya İl Jandarma Komutanlığınca meydana gelen hırsızlık olayını aydınlatmak amacıyla (4) Asyş. Timi, (1) JASAT Unsuru, (4) İSTH Unsuru, (2) KOM Unsuru ve (1) OYİT olmak üzere (26) kişilik özel ekip oluşturularak olayın meydana geldiği yer ve yaklaşma istikametlerinde bulunan (8) PTS kaydı ve (16) kameraya ait toplam (258) saatlik kamera görüntüsü incelenmiş, ısrarlı bir istihbarat çalışması yürütülerek olaya karışan aracın plakası tespit edilmiştir. Yapılan plaka sorgulaması neticesinde olay şüphelileri G.A., B.C ve Ö.F.C. isimli şahıslara ulaşılmıştır.

Devam eden hassas çalışmalar sonucu olayı gerçekleştiren şahısların kullandıkları araçlar, çaldıkları hayvanları kırsal alanda sakladıkları ahır ve kullandıkları ikamet adresleri tespit edilmiştir.

 

Malatya İl Jandarma Komutanlığınca Adli Makamlardan alınan arama kararı ile G.A., B.C ve Ö.F.C.’ye ait (3) adres ve tespit edilen ahırlarda yapılan arama neticesinde (24) adet büyükbaş hayvanın [(16) adet küpesiz, (8) adat küpeli)] ve (1) adet atın ahırda olduğu tespit edilerek hayvanlara el konulmuştur.

Yapılan çalışmalar sonucu şu ana kadar (5) ayrı faili meçhul hırsızlık olayı aydınlatılmış, bu olaylarda çalınan hayvanlar sahiplerinin tespit edilmesi üzerine; teşhis ettirilerek hayvanlar sahiplerine teslim edilerek mağduriyetleri giderilmiştir.

Ayrıca Malatya ili, Yeşilyurt ilçesi, Organize bölgesinde çalınan (1) adet at sahibine teslim edilmiştir. Olaylara karışan (3) şüpheli gözaltına alınarak tahkikata başlanılmış olup, şüphelilerin Malatya ilinde işlemiş olabilecekleri diğer hırsızlık olaylarına yönelik araştırmalar ve delillendirme çalışmalarına devam edilmektedir.

 

Olayla ilgili yakalanan (3) şüpheli şahıs gözaltına alınmıştır.

85

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir