Paz. Eki 24th, 2021

Ağın

 

AĞIN’A YENİ MAHALLE GELİYOR…

 

Yıllardır Ağın’a geçişleri, feribotla yapan vatandaşlar artık köprünün yapımıyla birlikte çok kısa süre içerisinde geçişleri yapılan köprü ile gerçekleştirecek.

 

Ağın’a yapılan köprü ile birlikte, mahalle sayısının artacağı ve bu artışın sağlanması için, Ağın Belediyesi ve AKA -Arapgir Kemaliye Ağın Derneği de yoğun çalışmalarını sürdürmekte.

AAğın 1

Köprü çalışmasının bitmesiyle birlikte, Ağın’a kazandırılacak yeni mahalle için hem Belediye Başkanı Yılmaz Serttaş hem de AKA derneği yoğun çalışmalarını sürdürmekte. Ağın’a köprü karşısına göle sıfır manzaralı yeri, Nezrioğulları prefabrik ve mühendislik alarak 1+1, 2+1, 3+1 olmak üzere isteğe göre prefabrik evler yapacağı bildirildi. Site şeklindeki yeni yerleşim alanı olacak yerin titizlikle seçilerek en kısa zamanda parsellenip satışa sunulacağı belirtildi. Şimdiden büyük ilgi gören bu projeyi Ağın Belediyesi ve AKA platformu derneği desteklediği açıklandı.

AAğın 2

AKA platform Başkanı Yusuf Sümer Yalçın konuyla ilgili olarak: “Ağın merkezine 8 km uzaklıkta ve göle sıfır olan prefabrik site çalışmalarını destekliyoruz. Malatyalı ve Elazığlı hemşerilerimizin yaz tatillerini kullanabileceği nezih bir ortam olacak. Yeşilliği ile imarıyla çevre düzenlemesi ile ilgili her konuda takipçi olacağız. Ağın Belediye Başkanımız Yılmaz Serttaş’la birlikte bu ve bunun gibi Ağın’a girişimcileri destekleyeceğiz.” dedi.

Ağın 4

Haber kaynağı: Said Yalçın

138

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir