Pts. Eyl 27th, 2021

IMG_0274

 

Ağbaba, iptal edilen ihaleleri sordu
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, geçtiğimiz günlerde ihalesi yapılmasına rağmen iptal edilen Hekimhan ve Akçadağ içme suyu ve kanalizasyon hattı yapım işiyle ilgili kamuoyunun bilgilendirilmemesini eleştirdi. Ağbaba, en düşük teklifi Esenlik Şirketi vermiş olsaydı ihale yine iptal edilecek miydi, diye sordu.

İptal sebebi Esenlik Şirketi mi?

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, TBMM’nin açılmasının ardından ilk soru önergesini MASKİ ihaleleriyle ilgili verdi. Ağbaba, Hekimhan ve Akçadağ ihalelerinin iptal edilmesinin ardından Büyükşehir Belediye Başkanının ihalelerin yapıldığını ve filen çalışmalara başlandığını söylemesinin halkı kandırmak olduğunu belirtti.

 

Hem MASKİ Müdürü hem Belediye Başkanı halkı kandırıyor

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba, yaptığı yazılı açıklamada , “Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) tarafından 29 Eylül 2015 tarihinde Hekimhan İlçesi içme suyu ve kanalizasyon hattı yapım işi ihalesi, 30 Eylül 2015 tarihinde ise Akçadağ İlçesi içme suyu ve kanalizasyon hattı yapım işi ihalesi için teklifler alınmış, ihale kararı 5 Ekim tarihinde açıklanmıştır. Her iki ihalenin de 7 Ekim tarihinde iptal edildiği firmalara bildirilmesine rağmen, hem MASKİ Müdürü hem de Büyükşehir Belediye Başkanı bu iptal tarihinden sonra yaptıkları açıklamalarda ihalelerin yapıldığını ve fiilen çalışmalara başlandığını belirtmişlerdir.” dedi.

 

Yönetim acizliği mi?

 

TBMM Başkanlığına konuyla ilgili verdiği soru önergesinde İçişleri Bakanlığı tarafından yanıtlanması istemiyle; MASKİ tarafından düzenlenen ihaleler, Belediye şirketlerinden Esenlik Ltd. Şti’nin ihaleyi alamaması sebebiyle mi iptal edilmiştir? İhalelerde en düşük teklifi Esenlik Ltd. Şti vermiş olsaydı ihaleler iptal edilecek miydi? İhaleler 7 Ekim tarihinde iptal edilmesine rağmen Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı 13 Ekim tarihinde ihalelerin yapıldığına dair açıklamasının sebebi nedir?   Şayet Başkan ihalenin iptal edildiğini bilmiyorsa bu yönetim acizliği değil midir? Belediye Başkanı iptali bilmesine rağmen kamuoyuna ihalenin yapıldığını ve çalışmalara başlandığını söylemesi halkı kandırmak değil midir?” sorularını yöneltti.

120

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir