Pts. Eyl 27th, 2021

IMG_1575

 

CHP’li Ağbaba, “Sadece CHP’yi başarısız kılmak için çabalayanlar var. İktidar partisine tek bir söz söylemeyip bizim oyumuzu düşürmekten başka bir amacı olmayan anlayışa, Malatyalılar 1 Kasım’da gerekli dersi verecektir.” dedi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, beraberinde 2. sıra milletvekili adayı Erdem Aslanoğlu ve parti yöneticileriyle birlikte Cem Vakfı Malatya Şubesi ile Hacı Bektaş-ı Veli Kültür Merkezi Vakfı’nı ziyaret ederek, yöneticilerle uzun süre sohbet etti.

 

“Ağbaba, tüm toplumu kucaklıyor”

 

Cem Vakfı Şube Başkanı Eşref Doğan, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Ağbaba ve Aslanoğlu’na başarı dileklerini iletti. Hacı Bektaş-ı Veli Kültür Merkezi Vakfı Genel Başkanı Hasan Meşeli ise 10 Ekim Ankara Katliamında hayatını kaybedenleri andıktan sonra, CHP Milletvekili Veli Ağbaba’nın çok güzel hizmetlere imza attığını belirterek , “Kendisi tüm toplumu kucaklıyor. Alevi’siyle, Sünni’siyle, Kürt’üyle,Türkü’yle toplumumuzun bütün katmanlarının haklarını savunuyor, büyük performans gösteriyor. Başarılarının devamını diliyorum.” Dedi. Meşeli, Mevlüt Aslanoğlu’nun kendilerine büyük katkıları olduğunu ifade ederek, oğul Aslanoğlu’na başarılar diledi.

IMG_1504

Onun hizmetlerini devam ettirmek istiyorum

 

CHP Malatya 2. Sıra Milletvekili adayı Erdem Aslanoğlu ise yaptığı konuşmada , “Vakfın 2002 senesindeki açılışına babamla gelmiştim. Burada babam için bir köşe ayırmışsınız. Sizlere teşekkür ediyoruz. Babam Malatya’da çok değerli hizmetlerde bulundu. İnşallah Malatya’dan seçilir, onun hizmetlerini devam ettiririm. Veli beyin yükünü biraz hafifletirim.” dedi.

 

Gücümüzü sizden alıyoruz

 

“Cumhuriyet Halk Partisi’nin 1 Kasım seçimlerinde güçlü çıkabilmesi için desteklerinize ihtiyacımız var. Tüm toplumun desteğine ihtiyacımız var. Sizlerin sahip olduğunuz inancı, kendi arka bahçemiz gibi görmüyoruz. Sizin savunduğunuz değerleri savunan bir partiyiz.” ifadeleriyle konuşmasına başlayan CHP Milletvekili adayı Veli Ağbaba , “Bizim güçlü olmamız, mağdur edilmiş, dışlanmış herkesin güçlü olması demek. Sadece İl örgütümüzün veya Veli Ağbaba’nın güçlü olması demek değil, tüm toplumun güçlü olması demek. Biz gücümüzü sizden alıyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

Kolumuz kanadımız kırıldı

 

“Muharrem ayı mateminizi paylaşmak istiyorum.” Diyen Ağbaba, “ Geçtiğimiz hafta tarihimizin en büyük katliamı yaşandı. 102 insanımızı kaybettik. Gençlik kollarımızın yarısından fazlasını kaybettik Kolumuz kanadımız kırıldı. Ama ölen gençlerimizin anısını yaşatacağız. Sorumlulardan hesabını soracağız. Türkiye bölgesiyle uyumlu bir politika sürerken, şimdi maalesef kimseyle konuşamayan bir ülke konumuna geldi. Bölgemizde kan ve gözyaşı hâkim. İnsanlar onar onar, yüzer yüzer ölmeye başladı. Türkiye’nin Irak gibi, Suriye gibi olmaması için çaba göstermemiz gerekiyor. Türkiye, dış politikasını değiştirmesi gerekiyor. Biz CHP olarak, kimsenin ölümüne sevinmiyoruz, alkışlamıyoruz. CHP, şu anda iktidar olmaya en yakın parti.” dedi.

IMG_1584

Oylarımız bölünmemiş olsaydı

 

Malatya’da istikbal mücadelesi vermediklerini, bu mücadelenin barış ve kardeşlik mücadelesi olduğunu kaydeden Ağbaba, “Bazıları sadece CHP’yi başarısız kılmak için çabalıyor. İktidar partisine tek bir söz söylemeyip bizim oyumuzu düşürmekten başka bir amacı olmayan anlayışa Malatyalılar gerekli dersi verecektir. Oylarımız bölünmemiş olsaydı, iki Milletvekili çıkarmıştık. AKP’yi yenecek tek parti CHP. Malatya’ya çok önemli hizmetlerde bulunmuş, ismi Malatya ile özdeşleşmiş, Malatya için ağlamış, Malatya için gülmüş Mevlüt Aslanoğlu’nun oğlu Erdem Aslanoğlu 2. sıra milletvekili adayımız. Malatyalıların kendi evlatlarına vefa göstereceklerine inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

 

Konuşmaların ardından Hacı Bektaş-ı Veli Kültür Merkezi’nde Merhum Milletvekili Mevlüt Aslanoğlu anısına yapılan köşe gezildi.

114

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir