Sal. Eyl 28th, 2021

VELİ AĞBABA

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, “Türkiye itibarı olmayan, söylediklerinin itibar görmediği bir ülke konumunda. Dış politikamız iflas etmiş durumda.” dedi.

 

 

Turgut Özal Tıp Merkezi’ni ziyaret eden Ağbaba, hastane bahçesinde hasta yakınlarının sorunlarını dinledi. Hasta yakınlarıyla uzun süre sohbet eden, kendisine iletilen sorun ve istekleri dinleyen Ağbaba, gazetecilere yaptığı açıklamada: “Turgut Özal Tıp Merkezi hem Malatya hem de bölge açısından önemli bir hastanemiz. Adıyaman, Elazığ, Bingöl ve birçok ilden gelen hasta var. Burası bizim için çok önemli bir merkez. En çok da burada görev yapan hekimlerin büyük fedakârlığı var. Onlar sayesinde burada birçok hasta şifa buluyor. Karaciğer nakli başta olmak üzere birçok önemli hizmetler veriliyor.” dedi.

VELİ AĞBABA-2

 

Ağbaba, dışarıdan gelen hasta yakınlarının yer olmadığı için dışarıda yattıklarını ifade ederek: “Umarız önümüzdeki dönemde yeni bir ilave misafirhane yapılır ve bu sorunda ortadan kalkar. Hem üniversite hem de hastanemizi hepimizin gözü gibi koruması gerekiyor. Turgut Özal Tıp Merkezi, Malatya için gurur kaynağı. Türkiye’de birçok hastalığın tedavi edildiği, birçok yeni ve önemli sağlık hizmetlerinin verildiği bir merkez.” şeklinde konuştu.

VELİ AĞBABA-1

 

“DIŞ POLİTİKASI, TÜRKİYE’Yİ YALNIZLAŞTIRMIŞTIR”

 

ABD ve Almanya’nın Türkiye’deki patriotlarını geri çekmesi kararını da değerlendiren Ağbaba, şunları söyledi: “Tabi Kürecik’teki füze kalkanının kaldırılması mümkün gözükmüyor. Yönetimi önce Amerika’daydı, şimdi NATO’ya devredildi. Patriotların kaldırılması da, Türkiye’nin dış politika açısından geldiği durumu gösteriyor.

 

Dış politikada burada anlatılan masallara, Türkiye’de bazı insanlar inanıyor. Ama Avrupa’da ve dünyada hiçbir yerde Türkiye’ye kimse inanmıyor, ciddiye de almıyor. Türkiye artık maalesef bir Ortadoğu ülkesi görünümünde. İtibarı olmayan, söylediklerinin itibar görmediği bir ülke konumunda. Dış politikamız iflas etmiş durumda. Hiçbir ülkeyle konuşmayan, hiçbir ülkeyle ilişkisi olmayan bir ülke konumuna geldik. Maalesef Türkiye, dünyada IŞİD’e destek veren, teröre destek veren bir devlet olarak gözüküyor. Patriotların çekilmesini de bununla ilişkilendirebiliriz. Türkiye hiç olmadığı kadar, kurulduğu günden bu yana dışı politikası, Türkiye’yi yalnızlaştırmıştır. Umarız önümüzdeki dönemde yanlışların farkına varılır. Yeni bir dış politika, yeni bir bakış ve hükümetin olması gerekir. AKP olduğu sürece Ortadoğu’ya da barışın gelmeyeceği apaçık ortada.”

114

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir