Pts. Eyl 27th, 2021

açıl

 

6. Malatya Uluslararası Film Festivali’ne kısa film başvuruları başladı

 

Malatya Uluslararası Film Festivali’nin altıncısı 06 – 12 Kasım 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Festival kapsamında düzenlenen Ulusal Kısa Film Yarışması’na katılacak filmler için son başvuru tarihi 25 Eylül 2015 Cuma.

 

Malatya Uluslararası Film Festivali, kısa film çekimini teşvik etmek; bu türde film çeken genç yetenekleri keşfetmek, nitelikli yapımları ödüllendirmek ve isimlerini ulusal alanda duyurma fırsatı sunmak amacıyla bu yıl da Ulusal Kısa Film Yarışması’nı düzenlemeye devam ediyor.

 

Ulusal Kısa Film Yarışması’na katılım için başka festivallere katılmış, başvurmuş ya da ödül almış olmak engel teşkil etmiyor. Yarışmaya kurmaca filmlerin yanı sıra animasyon filmler de başvurabiliyor. Başvuru için herhangi bir yaş, deneyim, tür ya da tema kısıtlaması bulunmayan yarışmaya, 01 Kasım 2014 tarihinden sonra çekilmiş ve süresi 30 dakikayı aşmayan filmler kabul edilecek. Festival yönetmeliği ve başvuru formları www.malatyafilmfest.org.tr adresinden temin edilebilir.

açıl 2

Katılımcıların Festival Yönetmeliği’ni dikkate alarak başvuru formunu ve formda istenen tüm materyalleri 25 Eylül 2015 Cuma günü mesai bitimine kadar Malatya Valiliği Film Festivali Bürosu Malatya adresine göndermeleri gerekiyor.

 

Ön jürinin değerlendirmesi sonucunda yarışmaya kabul edilen 10 film; festival basın toplantısında, festival web sayfasında ve sosyal medya hesaplarından duyurulacak.

 

Birincinin Kristal Kayısı Ödülü yanı sıra 7 bin 500 TL para ödülü de kazanacağı yarışmada, ödüle değer görülen film sahipleri ödüllerini 12 Kasım 2015 Perşembe gecesi yapılacak Festival Ödül Töreni’nde alacak.

 

Yarışmaya katılmak isteyen kısa filmciler Kısa Film Yarışma Yönetmeliği’nde yer alan ve iletişim bilgileri bulunan Ünal E. Güzel’den ayrıntılı bilgi alabilirler.

 

Basın mensuplarının festivalle ilgili tüm soruları için:

 

Hüseyin Namık Yıldırım

 

Festival Yönetmeni

 

0533 619 46 97 hnyildirim@hotmail.com / muffbasin@gmail.com

 

 

Büşra Ünal

 

Festival Basın Sorumlusu

 

0507 048 18 81

 

bsraunaal@gmail.com

107

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir