Sal. Kas 30th, 2021

DSCF3128

 

AĞBABA“4 BİN LİRALIK ARACIN SİGORTASI BİN LİRA OLUR MU?”

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Malatya’da sık sık kesilen elektrikleri, galericilerin 2. el araç satışlarında ödedikleri KDV’yi ve 10 kat artan trafik sigortasını gündeme getirdi.

 

ELEKTRİK DAĞITIM ŞİRKETİNİN ARKASINDA SARAY MI VAR?

 

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, Enerji Bakanı Berat Albayrak’a “Malatya’da sürekli elektrik kesintisi yaşanıyor. Maalesef, Malatya’daki özelleştirmeyi alan firma bu işi yürütemiyor; arkasında da sarayın olduğu söyleniyor, Sayın Bakan da duyarsa memnun oluruz.” ifadelerini kullandı.

 

GALERİCİLERİN SIKINTILARINI MECLİSE TAŞIDI  

 

Ağbaba, “Yine, geçtiğimiz haftalarda Malatya’da Galericiler Sitesini ziyaret etmiştim. Orada, Galericiler Sitesinde büyük bir sıkıntı yaşıyorlar. Maalesef, sattıkları araçlardan yüzde 18 KDV tekrar alınıyor, ikinci araçlardan; bunu da kaldıracak durumda değiller.” Dedi.

 

VATANDAŞ ‘PES’ DİYOR

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, yasal değişiklikle 10 kata kadar artan trafik sigortası konusunda da değerlendirmelerde bulunarak ; “Trafik sigortasındaki akıl almaz artışa ne zaman müdahale edilecek, merak ediyorum. İki yıldır yapılan yasal değişikliklerle 10 kata kadar artan poliçe fiyatları vatandaşa “Pes!” dedirtiyor. 2013’te aynı aracı 100 liraya sigortalayan vatandaş şimdi bin lirayı bulan fiyatlara çıkartıyor. 4-5 bin liralık aracın sigortası bin lira olur mu? Bunu da sizlerin vicdanına bırakıyorum.” şeklinde konuştu.

127

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir