Pts. Eyl 27th, 2021

IMG_2279

AĞBABA “13 YILDIR NEREDEYDİNİZ?”

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, CHP’nin 7 Haziran öncesi açıkladığı seçim bildirgesinin diğer partiler tarafından da örnek alındığını belirterek “Artık kim iktidar olursa olsun asgari ücret artacak, taşeron sistemi ortadan kalkacak. Kaynak nerede diyorlardı. Şimdi bizim vaatlerimizi kendileri açıklıyorlar. 13 yıldır neredeydiniz?” dedi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili adayı Veli Ağbaba, beraberin de partinin 2. sıra milletvekili adayı Erdem Aslanoğlu ile birlikte Şeker-İş Sendikası Malatya Şubesini ziyaret etti. Şube yöneticileriyle uzun süre görüşen Ağbaba ve beraberindekiler fabrikayı gezerek çalışmalar hakkında bilgiler aldılar.

 

ASLANOĞLU VE AĞBABA’YA TEŞEKKÜR

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek konuşmasına başlayan Şeker İş Sendikası Malatya Şube Başkanı Nuri Murat, “Şeker fabrikası ne zaman sıkıntılı bir süreç yaşasa, ne zaman başımız dara düşse gerek CHP İl Örgütü, gerek geçmişte Mevlüt Aslanoğlu, bu dönem Veli Ağbaba sürekli bizlerle birlikte oldular. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Şeker fabrikası 2015-2016 kampanyası 28 Eylül itibariyle resmen başladı. 6 bölgeden pancar alıyoruz. Malatya Şeker Fabrikası kapandı, kapanacak denildi ama gururla söylüyoruz, fabrikamız Türkiye’nin en iyi fabrikalarından biri oldu.” dedi.

IMG_2263

MALATYA’NIN ÖNEMLİ DEĞERİ

 

CHP 2. Sıra Milletvekili adayı Erdem Aslanoğlu ise yaptığı konuşmada “Şeker fabrikaları Cumhuriyetimizle beraber kurulmuş fabrikalar. Önemli değerlerimizden biri. Malatya Şeker Fabrikası kapatılmayla karşı karşıya kaldı. Fabrikayı ayakta tutan işçilerimize teşekkür ediyoruz. Şeker fabrikası Malatya’nın bir değeri. İnşallah daha iyi noktalara gelir. Meclise gidersek fabrikamızın yanında olacağız. “ifadelerini kullandı.

 

BİZDE 10 KAT FAZLA

 

“Küresel sermaye, Türkiye’de ki şeker fabrikalarını da etkiliyor. Dünyanın pek çok yerinde yasaklanan yapay tatlandırıcılar, bizde dünyadaki oranın 10 katına yakın fazla kullanılıyor. Bu da bizim pancar üreticilerimizin yok olması demek.” İfadeleriyle konuşmasına başlayan CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “Şeker fabrikaları her şeye rağmen direniyor. Bu mücadelenizde sonuna kadar yanınızdayız. Şeker fabrikaları, sadece çalışan işçileri değil, çok sayıda sektörü etkiliyor. Maalesef Türkiye’nin pek çok kurumunda çok farklı işçi türü var. 4-c, 4-b, geçici, taşeron işçi var. Şeker fabrikalarında insanlar 6 ay çalışıyor. İhtiyaç olmasına rağmen bu insanların kadroya alınmaması haksızlık.” dedi.

 

KAYNAK NEREDE DİYORLARDI

 

Önemli pek çok sorunun çözümünü 7 Haziran seçimleri öncesinde seçim bildirgesinde açıkladıklarını kaydeden Ağbaba; “ Kaynak nerede diyorlardı. Şimdi bizim vaatlerimizi kendileri açıklıyorlar. 13 yıldır neredeydiniz diye sormak gerekiyor. Bildirgemizde ortaya koyduğumuz politikalar, CHP’nin Türkiye’ye yaptığı iyiliklerdir. Artık kim iktidar olursa olsun asgari ücret artacak. Kim iktidar olursa olsun taşeron sistemi ortadan kalkacak” şeklinde konuştu.

114

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir