Çar. Ara 1st, 2021

a fest 3

 

Geçtiğimiz yıl ertelenen 12.  Uluslararası Arguvan Türkü Festivalinin 30/31 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirileceği bildirildi.

Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, Ankara’daki terör saldırısını kınayarak başladı sunumuna. Amaçlarını ve festival kapsamında yer alan etkinliklerin neler olduğunu açıkladı. Belediye Başkanı Kızıldaş, basın açıklamasını İstanbul’daki Arguvan ve Köyleri Eğitim Kültür Vakfı Başkanı Hasan Aydın ve CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz ile birlikte sundu.

 

Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, şunları dile getirdi:

 

 

“Ön hazırlıklarını yapmaya başladığımız 12.Uluslararası Arguvan Türkü Festivalini bu yıl 30/31 Temmuz 2016 tarihinde Arguvan Nazım Hikmet Meydanında gerçekleştireceğiz.

 

Amacımız, Arguvan coğrafyasının kültürel değerlerini aslına uygun olarak geliştirip dünya kültürleriyle buluşmasını, birbirinden, etkileşerek evrenselliği beslemesini ve halklar arasındaki dostluğu, kardeşliği geliştirip pekiştirmesini sağlamaktır.

 

Bu amacı gerçekleştirmek için yaptığımız çalışmalara destek olan siz basın mensupları ve kamuoyunun diğer dinamiklerinin katkısını çok çok önemsediğimizi bilmenizi isteriz.

 

Her yıl olduğu gibi bu yıl daha güçlü yeni etkin, güncel konuları içeren paneller, söyleşiler, sergiler, mahalle (Köy) gezileri ve sanatçı dostlarla huzurlarınızda olacağız.

 

  1. Uluslararası Arguvan Türkü Festivalinin Arguvan kültürüne yeni değerler katacak bir etkinlik olması için yoğun çabamız devam etmektedir. Türkü severlerin sabırsızlıkla beklediği bu etkinliğimizin daha yüksek katılımlarla destekleneceğini biliyor ve çıtamızı yükseltmeye devam ediyor olacağız.

 

Arguvan Belediye Başkanlığının ev sahipliğinde Arguvan ve Köyleri Eğitim Kültür Vakfı ve Tüm örgütlü Arguvan Dernekleri ile birlikte yaptığımız bir organizasyon olan bu büyük buluşmamızı sizlerle paylaşmaktan ve Kamuoyuna ulaştırmaktan dolayı bize verdiğiniz desteğe şimdiden teşekkür ediyoruz.

 

30/31/Temmuz 2016’da barışın, dostluğun kardeşliğin kalesi Arguvan’da yine barışı öne çıkararak birlikte türküler söylemeyi; toplumsal huzur ve gelişmenin en önemli ögesi olan barış ve huzur için, adalet için haydi Arguvan’da buluşalım diyoruz. “

 

a fest 2

 

 

149

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir